2004 Yılında kurulmuş olan Dataline, kuruluşundan itibaren hızlı bir gelişme göstermiş, geçmişten gelen tecrübesi, dinamik kadrosu, referansları ve memnun müşterileri ile Bilgisayar Altyapı İletişim ve Elektronik Güvenlik Sektörünün önde gelen Proje Taahhüt şirketlerinden biri olmuştur.

Dataline, ev, villa, küçük ve orta boy işyerleri, banka şubeleri, mağaza zincirlerinden, büyük ölçekli endüstriyel tesisler ve çok katlı binalara kadar anahtar teslimi komple sistemler kurmaktadır.

Dataline, ileri teknoloji ve yoğun mühendislik bilgisi isteyen ve Türkiye’ de örnek teşkil eden pek çok Bilgisayar Altyapı İletişim Hizmetleri ve Elektronik Entegre Güvenlik sistemine imza atmıştır.

Sağladığı tüm hizmetlerin müşterilerinde verimlilik ve rekabet avantajı oluşturacak çözümler olmasına özen göstererek, müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunmayı kendine vizyon edinen Dataline’nın en önemli misyonu; kullanım ve zamandan tasarruf ettirerek iş hayatında verimliliği arttıran teknolojik çözümler sunmaktır.

Dataline, her geçen gün gelişen teknolojiyi, rekabetçi fiyat ve eksiksiz destek hizmeti ile sunmaktadır. Dataline’nın sunduğu maliyet avantajının sırrı organizasyon ve iş süreçlerini yalın olarak yeniden düzenleyerek, müşterilerine olabildiğince az katmanla ve doğrudan erişmesi ve bu yolla gereksiz tüm maliyetleri ortadan kaldırmasından kaynaklanmaktadır.

Dataline, Bilişim Teknolojileri altyapısı ihtiyaçlarına; Sistem odası (data center), kesintisiz güç kaynağı (UPS), jeneratör tek elden çözüm sunabilmektedir. Bunlara ilaveten bilgisayar ağları ihtiyaçlarına; yapısal kablolama, test ve sertifikasyon, yerel alan ağı (LAN), geniş alan ağı (WAN) ve kablosuz iletişim (Wireless) çözümler sunmaktadır. Ayrıca haberleşme ihtiyaçlarına santral (PBX) sistemleri, IP telefon (IPT), video konferans, Firewall ve Anti Virüs Uygulamaları, network Sistem Kurulum ve Konfigürasyon, Out Source Hizmetleri, görüntülü telefon ve bütünleşik mesajlaşma (Unified Communication) çözümlerini sunmaktadır. Bilgi güvenliği ihtiyaçlarında; Firewall, anti virüs ve içerik koruma, bilgi yedekleme, bilgi arşivleme çözümlerine ilaveten, bina güvenliği ihtiyaçlarına kapalı devre televizyon (CCTV), yangın algılama, yangın alarm teknolojileri çözümleri sunmaktadır.

Dataline, sunduğu tüm çözümler için; danışmanlık, projelendirme, kontrolörlük, devreye alma, süpervizörlük, proje yönetimi, kurulum, bakım-onarım-destek ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Dünyadaki en yeni teknolojileri izleyip müşterilerinin beklentilerini tespit ederek sahip olduğu bilgi birikimi, deneyim ve hizmetleri ile müşterilerine özel çözümler üreten Dataline, müşterilerine değer katan iş ortaklığı sunmaktadır.